Meglátás Tenger - Kósin Géza meglátásai

Ha tanulsz, akkor okos is leszel!

Mi az a Design Thinking és mire jó?

Nagyon sokan, amikor a cégük szolgáltatásait szeretnék megtervezni, bizony problémákba ütköznek. Nem tudják, hogy pontosan milyen szolgáltatásokkal kellene előállniuk ahhoz, hogy a vevőik elégedettek legyenek. Hogyan kellene az adott szolgáltatást megteremteni és bevezetni? Mi az ügyfélközpontúság titka? Ezeket a kérdéseket nem fogjuk tudni megválaszolni, ha nem ülünk le, és gondoljuk át szisztematikusan ezt a témát. Pontosan erre való a Design Thinking.

Mire használható?

Ha terméket, eseményt vagy szolgáltatást szeretnénk megtervezni, esetleg valamilyen folyamatot, akkor lehet igazán a segítségünkre. Szintén nagy hasznunkra lehet, hogyha ezeket már megalkottuk, de szeretnénk őket optimalizálni.

Tulajdonképpen a problémamegoldást segíti elő, mint szemlélet. Ez olyan készség, melyben a legtöbb vállalkozó még bőven fejlődhetne, de a rossz iskolai oktatás és a hibás szemléletmód miatt ez nem lehetséges.

Mik a Design Thinking elemei?

Íme, lássuk, hogy mik a Design Thinking elemei – egy rövid listában összeszedve.

Perszóna készítés. Nagy fontos, hogy el tudjuk képzelni, hogy az ügyfelünk milyen tulajdonságokkal fog rendelkezni, és hogy pontosan milyen témák szerint érdeklődik.

Ötletelés. Hogyan kell ötletelni? Sokszor sokat segíthet egy folyamatábra, vagy egy jó modell, erre vannak kiváló programok, ilyen például a Draw.io.

Tesztelés. Ha valamit megalkottunk, és létrehoztunk, akkor fontos, hogy azt megfelelő teszteléssel ellenőrizzük. Hiszen e nélkül esélytelen, hogy tisztán lássuk, hogy a folyamatban hol keletkeztek hibák, és hogy mi hogyan és hol akad el.

Kutatás. Hogyan kell az ötletünkhöz, ötletünkkel kapcsolatban kutatástokat végezni? Hogyan nézhetjük meg, hogy pontosan melyek a megbízható források, és melyek nem számítanak annak?

Mivel áll nagyon szoros összefüggésben?

Az emberi gondolkodással és pszichológiával. Ha nem tervezzük fel és építjük fel pontosan ezeket a folyamatokat, akkor ne is számítsunk eredményre. Kizárólag akkor fogunk eredményeket elérni, ha a megfelelő precizitással és korrektivitással, pontossággal állunk hozzá a feladatainkhoz, és pont emiatt lesznek azok a vállalkozók sikeresek, akik a Design Thinkinget komolyan veszik. Hiszen a legtöbben nem képesek erre.

Ajánaló: olvassunk a témáról bővebben az InnoDesign honlapján: www.innodesign.hu



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 3
Tegnapi: 4
Heti: 29
Havi: 22
Össz.: 8 601

Látogatottság növelés
Oldal: Mi az a Design Thinking:
Meglátás Tenger - Kósin Géza meglátásai - © 2008 - 2024 - meglatastenger.hupont.hu

A Hupont.hu weboldal szerkesztő segítségével készült. Itt Önnek is lehetséges a weboldal készítés.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »