A webdesign manapság egy nagyon felkapott szakma – gondolhatnánk sokan. Nagyon sok ember szeretne dizájnos, és szép honlapokat készíteni, de sokakban felmerül a teljesen jogos kérdés: valóban megéri ezzel foglalkozni, vagy sem? Mennyire fizetett szakma, mennyire keresett? Meg lehet élni ebből, el lehet jutni akár olyan szintre, hogy jó fizetést kapjon valaki a munkájáért?
Erre a kérdésre nem túl könnyű válaszolni. Milyen készségeket kell tudnia egy webes tervezőnek, és pontosan milyen ismereteket kell elsajátítanunk ahhoz, hogy sikeresek legyünk a szakmában? Mennyi időbe telik ezt megtanulni? Olvass tovább és tudd meg a válaszokat!
A szép, megtervezett és kifinomult felhasználói felületek tervezése mellett a webdesigner feladata az is, hogy olyan weboldalakat hozzon létre, amelyek képesek eladni, és amelyek valóban használhatók és kiismerhetők, ha valamit el akarunk adni. Képesnek kell lennie WordPress webhelyek létrehozására és megfelelő stilizálására.
A webtervező képes arra, hogy valóban átlátható és ergonómikus módon hozzon létre interfészeket, és jól irányítsa a felhasználókat. Ez a top tervezők jellemzője, amelyet nem mindenki tud elsajátítani.
A webdesign szakma alapvetően összetett, és sokrétű. Nem fogsz azonnal eredményeket elérni, sok tanulásra, és kitartásra, elszántságra van szükség ahhoz, hogy igazán sikeres lehess később a szakmádban. A legtöbb embernek 6-16 hónap tanulás szükséges ahhoz, hogy munkába tudjon állni, és igazi sikereket érhessen el a szakmában. Ha szeretnél, legyél szakmabeli designer akár 6 hónap alatt a ModernWebdesignTanfolyam tanfolyamán.
Szeretnénk egy rövid listát bemutatni arról, hogy miért éri meg, és miért kifizetődő a web design, mint szakma.
Otthoni munka. Otthonról dolgozni mindenkinek kényelmes, és mindenki igazi álma, hiszen nem kell bejárni a munkahelyünkre, és folyamatosan ingázni, ami csak elviszi az időt az életünkből.
Jó fizetés. Vállalkozóként szinte mindenki jól keres, és ez alól valóban nincs kivétel. Még egy középszerű designer is több pénzt kereshet, mint egy alkalmazott, egy nagyon jó vállalkozó pedig milliókat.
Sokszínűség. Ez a munka talán az egyik legváltozatosabb és legsokszínűbb munka, amit csak el tudsz képzelni magadnak. Nagyon sok az alkotói szabadság, és emiatt nem is kell aggódnod igazán.
Nincs fizetett szabadság. Ha nem dolgozol, nem tudsz semmit fizetni a lakhatásért és a bérleti díjért, a rezsikért vagy az élelmiszert. Ezért ügyelj arra, hogy mindig előre tervezd meg szabadidődet.
Alacsony nyugdíj. Neked kell fizetni minden járulékot, ha vállalkozóként szeretnéd az életedet leélni. Ennek az egyik hatalmas hátránya, hogy nagyon kevés lesz a nyugdíjad a végén.
A web designer munka nagyjából átlagos változatosságot mutat. Vannak ennél sokkal változatosabb munkák is, és vannak olyanok, melyek sokkal kevésbé számítanak annak. Minden attól függ, hogy mennyire szereted, és látod meg a fantáziát ebben a munkában, ami sokszor talán nem tűnik könnyűnek.
Ehhez a munkához kell valamilyen szintű grafikai tudás, nem árt, ha tisztában vagyunk például a Photoshop alapjaival. Azonban ne gondoljuk azt, hogy magasszintű grafikai munkára is szükség lesz majd, hiszen a grafikus szakma mást takar igazából.
Érdemes megtanulni a Photoshop és a Gimp alapjait, mivel ezek segítenek megtanulni a képek szerkesztését, legalábbis alapszinten.
Nem szükséges, hogy magas szintű programozói tudást szedj magadra, hiszen elsősorban nem programkódokkal fogsz dolgozni. Alap szinten érdemes lehet megtanulni a PHP, vagy a JavaScript nyelveket is, hogy legalább megértsd a lényegét ezeknek.
Minden hazai webdesign tanfolyam elérhető online a piacon. Hozzáférünk egy online felülethez, ahol megtekintheted az összes tanfolyamot és programot. Ezek után még azon is eltűnődhetünk, hogy szükségünk van -e rá, még akkor is, ha legtöbbször lehetséges és természetes. Ez garantálja fejlődésünket.
Ez a szakma közepesen fizetett. Nem számít a legjobban fizető szakmák közé, de nem is tartozik a legrosszabbak közé ilyen téren. Vannak olyan emberek, akik nagyon jó fizetéseket kapnak, és ráadásul külföldre dolgoznak ki, de ők jellemzően nem a többség, hanem a kisebbség. Minden a tudásunktól függ.
Mi az oka annak, hogy a legtöbb ember vállalkozóként végzi a web designer munkákat, és nem pedig alkalmazottként? Nem mindenki ezt a státusz használja és választja, még akkor is, ha a legtöbb ember így vállal munkákat.
A legtöbb ember vállalkozóként dolgozik, és elégedett a munkakörülményeivel, mert ez egy nagyszerű lehetőség.
Sok lehetőség van arra, hogy webdesignerként munkát találj. Ez lehet például hirdetések közzététele, vagy ismerősein keresztül való tájékozódás az álláslehetőségekről. Kell -e valakinek weboldal, vagy sem? Ha ez sem működik, akkor bármilyen típusú céghez lehet jelentkezni.
Mindig kérjünk kevesebb pénzt az első munkáinkra, mert még nem tudunk tapasztalatot felmutatni, ami nagyon előnytelen lehet. Igyekezzünk életünk első 2-3 weboldalát olcsóbban eladni, de akár normál piaci áron is dolgozhatunk. Ez biztosítja a valódi eredményeket és sikereket.
Sokan talán azért nem mernek belevágni a tanfolyamba, mert attól félnek, hogy nem fognak munkát kapni az idősebb koruk ellenére. Nos, ez hatalmas tévedés! Hiszen, ha vállalkozóként dolgozol, akkor nem számít, hogy hány évesen kezdted el a szakmát, a megrendelőid szemében ez nem lesz mérvadó.
A külföldi tanfolyamok nagyon jó minőségűek, és talán senki sem próbált erről beszélni. Ilyenek a nemzeti tanfolyamok, melyek azonos minőséget kínálnak? Jó kérdés. A magyar programok a legtöbb szakértő szerint ugyanolyan jó minőségűek, és ez nem hibás elgondolás, hiszen mindegyikük kiválóra tervezte programjait.
A webdesigner szakma mindig izgalmas, érdekes és változatos volt, ezért ne félj kipróbálni. Nagyon fontos, hogy ha kitartunk, mert akkor a munkánk meghozza gyümölcsét, és akkor elmondhatjuk, hogy valóban örömet találunk a munkánkban.